Adac 2018 Téli Gumi Teszt

  1. Téli Gumiabroncs Teszt - Autógumicsere.hu
  2. ADAC téligumi teszt 2019: 4 gumiabroncs megbukott
  3. Adac 2018 téli gumi teszt nokian

A mezőny végén a Semperit Speed Grip, a King Meiler Winter Tact WT81 és a Tristar Snowpower HP végzett. A 235/55 R17 viszonylag nagyobb autókra szánt méret. Ebben a kategóriában az ADAC 13 tél gumiabroncsot tesztelt. Ezek közül csupán egy kapott kiemelten ajánlott eredményt, 11 kielégítő minősítést és egy kapott elégséges eredményt. A teszt győztese a Michelin Pilot Alpin 5 lett, ami minden szempontot figyelembe véve jól vizsgázott. Meglepően jól viselkedett száraz úton, könnyen kezelhető volt nedves, havas és jeges útfelületen is. Zaj és üzemanyag-fogyasztás szempontjából szintén a legjobbak közé tartozott. A középmezőnyben 11 gumiabroncs kapott helyett. A Goodyear UltraGrip Performance +, Kleber Krisalp HP3 és a Bridgestone LM005 jól teljesítettek nedves úton, de a száraz aszfalton már gyengébb eredményt mutattak. A Dunlop WinterSport 5 SUV és a Vredestein Wintrac Pro száraz és nedves úton jó eredményt értek el, azonban havas úton már csak kielégítően szerepeltek. A Nokian WR Snowproof kielégítően viselkedett nedves útfelületen és jégen, a Continental WinterContact TS 850 P pedig száraz és havas úton nyújtott kielégítő eredményt.

Téli Gumiabroncs Teszt - Autógumicsere.hu

  • Digi Sport 2 Online magyar Tv élő adás
  • Próba - Mobilarena Hozzászólások
  • Ezt hozták a legfrisebb téligumi teszt eredmények - Minden ami Online
  • Adac 2018 téli gumi test d'ovulation
adac 2018 téli gumi test complet

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 3, 3 Maxxis AllSeason AP2 8. Nokian Weatherproof 3, 4 9. Firestone Multiseason 3, 6 10. Jó téli gumi 3, 9 * a német osztályozási rendszerben a kisebb osztályzat a jobb Nedves úton minden más Ez az összevetés kimondottan fontos, hiszen Magyarországon is jóval gyakrabban vezetünk nedves aszfalton, mint mondjuk hóban vagy jégen. Ugyanakkor az sem mindegy, hogy a vizes aszfalt milyen hőmérsékletű. A német autóklub szakemberei itt is a fékezést emelték ki a Németországban elvégzett feladatok közül. Nem meglepő, hogy a nyári gumi melegebb burkolaton, a téli pedig hidegebb felületen teljesített jobban. A négyévszakosok közül a Goodyear hozta a nyári abroncs szintjét, a Firestone viszont egyértelműen elvérzett. Ha összesítve nézzük a nedves aszfalton elért eredményeket, akkor is a téli gumi bizonyult a legjobbnak. Nagyon szorosan követi viszont a Goodyear négyévszakosa, és a nyári gumi. Utóbbival azonos szinten van a Continental mintázata. A Firestone Multiseason elégségesre vizsgázott a német tesztelőknél.

ADAC téligumi teszt 2019: 4 gumiabroncs megbukott

Tapadás nedves úton 1, 8 1, 9 2, 3 2, 8 2, 9 3, 7 Ho-ho-hó Ha már eddig is a fékezést emelték ki a részfeladatok közül, akkor havas úton sincs ez másként. Nem kell meglepődnünk azon, hogy a legjobb eredményt 29, 1 méteres fékútjával a jó minőségű téli gumi érte el. Mindössze harminc centiméterrel később állt meg a Nokian négyévszakosokkal szerelt tesztautó - nem alaptalan tehát a téli viszonyok specialistájának nevezni a finn márkát. A nyári abroncs 63, 1 métere egyértelműen jelzi: ha leesik a hó, jobb, ha ilyen gumival nem próbálkozunk. A havas próbák összesítésében is a téli gumi a nyerő, de a Nokian Weatherproof és a Continental AllSeasonContact is jó osztályzatot kapott. A Hankook Kinergy 4s H740 és a Michelin CrossClimate a sereghajtók, mögöttük már csak a nyári gumit találjuk, amely a lehető legrosszabb osztályzattal hasalt el a teszten. Tapadás havon 2, 2 5, 5 A jég hátán megélnek-e? A jeges úttal kapcsolatban a legjobb vezetéstechnikai tanács talán az, hogy kerüljük el. Persze van olyan helyzet, amikor nem lehet, és muszáj útnak indulni, olyankor leginkább óvatosságra van szükség.

A középmezőny, és a sereghajtók eredményei: A fenti modellek tehát egyértelműen mind a teszt kiemelkedő győztesei, ha eredményeiket az átlaghoz viszonyítjuk. Végezetül viszont ismertetnénk a további résztvevők teljesítményét is. A középmezőnybe mintegy 10 téli gumi sorolható, melyek általánosan egy-egy kategóriában gyengélkedtek. Sajnos havas felületen nem mutattak elég stabil tapadást a Goodyear és Michelin modellek, míg a jeges utakon a Conti, plusz a Hankook gumiabroncsai csúsztak el. A Falken a nedves körülmények között jól teljesített, azonban száraz, havas és jeges úton már elbukott. A Vredestein az mellett, hogy kifejezetten zajos, nedves és havas úton sem nyújtott kellő biztonságot. A Nokian tökéletesen teljesített havon és jégen. Kedvező üzemanyag-fogyasztást biztosított, de száraz, illetve nedves úton gyengébb eredményeket produkált a vártnál. Végezetül, akik a teszt során nem mutattak biztató eredményeket azok a Sava, Toyo, Davanti gumiabroncsok voltak.

Adac Téligumi Teszt 2018! Az ADAC, általános német autóklub, 1903 óta végzi rendíthetetlenül tevékenységét. 2012 májusában, több, mint 18 millió taggal, Európa legnagyobb autóipari klubjává vált. Az ADAC Németország legnagyobb autós magazinjának, a Motorwelt magazinnak a kiadója. A magazin termékvizsgálatokat és biztonságos vezetési tippeket, valamint autó- vagy motorkerékpár-javító helyszíneket kínál olvasói számára. Elevenítsük fel az elmúlt évek értékeléseit: Az ADAC célja ezekkel a tesztekkel, hogy a prémiumgyártók termékeitől egészen a legolcsóbb gumikig lefedjék a piacot – ennek megfelelően válogatták össze a vizsgálandó abroncsokat. Teljes lefedettségről azonban természetesen már csak a méretek miatt sem beszélhetünk, hiszen nincs arra kapacitás, hogy minden gyártó minden méretével elvégezzék a vizsgálatokat. A próbák megkezdése előtt minden gumit bekoptattak legalább 450 kilométeren. A teszteket valós körülmények között végezték, így megfelelő száraz aszfaltért például Olaszországig, míg hóért a svájci Alpokig mentek.

Adac 2018 téli gumi teszt nokian

adac 2018 téli gumi test.html

Mit és hogyan teszteltek? Az ADAC ezúttal kisautókra jellemző méretet választott: 175/65 R14 abroncsokat próbáltak. Kilenc gyártó négyévszakos mintázatai mellett egy jó minőségű nyári és egy jobbfajta téli gumit is bevontak a mérésekbe, hogy az eredményeket könnyebb legyen összehasonlítani az évszakspecifikus termékekével. A tesztabroncsokat nem a gyártótól kérték, hanem több forrásból vásárolták meg, és minden mintázatból több szettet is vizsgáltak, ezzel is csökkentve a preparált gumik veszélyét. 8 Galéria: ADAC négyévszakos gumik tesztje - 2018. Ahogy minden gumiteszt előtt, ezúttal is bekoptatták a friss abroncsokat. Ez minden egyes gumi esetében kb. 450 kilométer megtételét jelenti. Erre azért van szükség, mert a gyártási folyamat során használt formaleválasztó anyag miatt a teljesen új gumik még nem nyújtják a maximális teljesítményt. Ezt érdemes észben tartani, és ajánlott eleinte óvatosabban közlekedni, ha magunknak vásárolunk új szettet. A gumikat különböző útviszonyok között, eltérő helyszíneken tesztelték.

A Nexen és a Fulda havas és nedves úton is gyengélkedtek. Nem meglepetés, hogy idén is a Michelin nyerte a kopásállóság tesztet, de a Nexen, a Bridgestone és a LAufenn szorosan a nyomában vannak. "Elégséges" besorolást a Semperit kapott, mivel száraz és havas útszakaszon is messze elmaradt a versenytársaitól. Egyetlen gumiabroncs kapott "Nem ajánlott" minősítést, a Laufenn LW31, ami nedves úton nem tudott kielégítő eredményt nyújtani.

Sitemap | Toyota rav4 gyári alufelni 18, 2024